Hlavní obsah
Opel Grandland X (2017) Foto: Opel

Opel měsíc od spojení s PSA ukázal Grandland X, převlečený Peugeot 3008

V březnu se německý Opel oficiálně spojil s francouzským koncernem PSA (Peugeot Citroën). A pouhý měsíc a půl poté už rüsselsheimská automobilka ukazuje převlečený Peugeot 3008. Nahlas to ale samozřejmě neříká.

Opel Grandland X (2017) Foto: Opel
Opel měsíc od spojení s PSA ukázal Grandland X, převlečený Peugeot 3008

Při délce 4477 mm, šířce 1844 mm a výšce 1636 mm je nový Grandland X prakticky stejně velký. Příbuznost ale poznáte z detailů (třeba zadního okna), přední maska je svébytná. Peugeot 3008 je dlouhý 4477 mm, široký 1841 mm a vysoký 1636 mm. Rozvor náprav, tedy parametr u automobilových sourozenců obtížně měnitelný, je pak také na milimetr shodný (2675 mm).

Opel v tiskové zprávě uvedl, že pohon 4x4 pro tento model nabízen nebude. Grandland X dostane pouze systém Grip Control, který používá koncern PSA. V rámci komfortní výbavy bude mít chystaný Opel systém On Star, který umožňuje živý rozhovor s operátorem (a například pomoc s navigací).

Opel Grandland X (2017)

Foto: Opel

Peugeot 3008

Foto: Jan Handrejch, Právo

Interiér bude ve stylu Opelu

O motorech zatím nepadla ani zmínka. Je také otázkou, zda to, co nyní Opel ukazuje jsou reálné snímky, nebo jen dokonale renderované fotografie. Přeci jen, od spojení s PSA uběhnul pouhý měsíc a půl. Fotografie interiéru pak naznačuje, že nebude použit koncept à la 3008, ale původní ve stylu Opelu.

Více budeme vědět v září. Opel Grandland X bude mít světovou premiéru na letošním  autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (14. – 24. září). Do prodeje zamíří na podzim.

Opel Grandland X (2017)

Foto: Opel

Opel Grandland X (2017)

Foto: Opel

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků