Hlavní obsah
Opel Corsa Foto: Martin Žemlička, Novinky

Opel hodlá zahájit vývoz do Austrálie

Německá automobilka Opel chce v příštím roce začít vyvážet do Austrálie. Opel již dříve představil plány na spuštění exportu do Izraele a do Chile. V Austrálii chce nabízet modely Insignia, Astra či Corsa.

Opel Corsa Foto: Martin Žemlička, Novinky
Opel hodlá zahájit vývoz do Austrálie

Export do Austrálie je podle generálního ředitele společnosti Nicka Reillyho "důležitou částí strategie pro zahraniční expanzi". "Vzhledem ke své stoupající poptávce po německém designu a technologiích nám tento trh nabízí skvělé příležitosti," uvedl Reilly. "U australských řidičů mají automobily Opel dobrou pověst," dodal.

Opel nyní zkoumá možnosti vstupu na další trhy, jako jsou Argentina či země na Blízkém východě. Chce rovněž podpořit své aktivity v jižní Africe a Číně. Firma loni vyvezla mimo Evropu pouze necelých 10 000 vozů, napsala agentura DPA.

Opel je součástí největšího amerického výrobce automobilů General Motors. Německá automobilka se předloni dostala do existenčních problémů a skupina GM chystala její prodej. Z toho nakonec sešlo a GM se rozhodla Opel vlastními silami restrukturalizovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků