Hlavní obsah
VW Transporter T6 (skica) Foto: VW

Nový VW Transporter se klube na svět, první fotky dorazí už za měsíc

Volkswagen zveřejnil první skicu připravovaného transporteru s interním kódem T6. Šestá generace se na prvních fotografiích ukáže ve středu patnáctého dubna.

VW Transporter T6 (skica) Foto: VW
Nový VW Transporter se klube na svět, první fotky dorazí už za měsíc

Soudě podle jediné skici je zřejmé, že celkové krabicovité tvary zaplať pánbůh zůstanou, změny na vnějším designu tak budou spíše kosmetické. Očekáváme paletu nových technologií převzatou z aktuální generace passatu. Automobilka ale zatím oficiálně nic bližšího nepotvrdila.

Volkswagen Transporter je v aktuální T5 mimořádně oblíbené auto. Jezdí v něm zásahové jednotky, řadoví policisté i celní správa, převážejí se v něm pacienti do nemocnic, dělníci na stavby, europalety ve verzi valník atd. Vzhledem k obrovské variabilitě můžete mít transporter buď v čistě užitkové verzi, nebo ve verzích pro přepravu osob (multivan, obytná california nebo caravelle). Interiér lze uzpůsobit pro převoz až osmi lidí, lze si objednat i verzi pro sedm s koženými sedadly a luxusní výbavou.

Zkrátka variabilitou je tento model mimořádný. Stejně tak jízdními vlastnostmi, které připomínají jízdu v běžném osobním automobilu. Více kupříkladu v našem dřívějším testu. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků