Hlavní obsah
Bude nová generace vypadat třeba jako tenhle koncept Volkswagen Golf GTE Sport? Asi spíš ne. Foto: Volkswagen

Nový Volkswagen Golf bude lehčí, silnější a hybridní

Nová generace Volkswagenu Golf se představí v roce 2019. O rok později prý přijde i nejsilnější verze GTI. Nebudou chybět všechny verze – tří i pětidveřový hatchback i kombi. A co ještě?

Bude nová generace vypadat třeba jako tenhle koncept Volkswagen Golf GTE Sport? Asi spíš ne. Foto: Volkswagen
Nový Volkswagen Golf bude lehčí, silnější a hybridní

Základem auta bude přeplňovaný litrový tříválec. Ale jak jsme už předeslali, doba downsizingu už pominula a s novou legislativou měření emisí a spotřeby už nebudou moct automobilky podvádět s nějakým rádoby zmenšováním agregátů. A tak nějaká dvanáctistovka už nebude v nabídce. Naopak. Všechny ostatní motory dostanou shodný objem 1,5 litru, a to jak v benzínové, tak i v naftové verzi.

Vlastně ne. Nejsilnější verze budou mít stále dva litry. Nafťák i benzíňák. Ten bude samozřejmě součástí modelu GTI.

Volkswagen Golf (2016)

Foto: VW

O tomhle autě si trochu popovídáme víc. Prý by měl být nejsilnější a nejrychlejší golfík GTI. Dosáhne toho tím, že se agregát doplní 48voltovým elektrickým okruhem a elektromotorem. Standardem pak bude dvouspojková sedmistupňová převodovka DSG. A navíc – spalovací motor nebude mít turbo, ale elektricky hnaný kompresor. Ten teď vyvíjí Audi a dostanou ho i další vozy v rámci koncernu VW. Jak je vidět, Dieselgate utnula i soukromničení jednotlivých značek.

Ale když jsme už u hybridu, ten by se měl objevit pod kapotou golfu i v klasičtější rodinné verzi. Samozřejmě že ne s tím dvoulitrem.

Další perlička – Volkswagen už před několika měsíci neoficiálně rozšířil zprávu, že pracuje na motorech s filtry pevných částic i pro benzínové motory. A nový Volkswagen Golf by měl být asi tím prvním, kdo tuhle zázračnou techniku dostane.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků