Hlavní obsah
Současná generace Hyundai Tucson Foto: Hyundai

Nový Hyundai Tucson bude podle automobilky revolucí

Hyundai přijde s nástupcem Tucsonu už příští rok, po zhruba pěti letech na trhu. Má být zásadně odlišný ve vzhledu zvenčí i zevnitř a také bude mít více bezpečnostních technologií. O pohonu se však zatím jen spekuluje.

Současná generace Hyundai Tucson Foto: Hyundai
Nový Hyundai Tucson bude podle automobilky revolucí

Současný Hyundai Tucson neplní očekávání automobilky po stránce prodejů. A tak, i když jsou mu letos teprve čtyři, má příští rok dostat nástupce. A ten bude zásadně přepracovaný, uvádí web WhichCar s odkazem na Andrewa Tuatahiho, manažera produktového plánování u Hyundai.

„Je vizuálně velmi zajímavý. Myslím si, že se bude líbit velmi širokému publiku. Největší posun bude nejspíš v designu,” řekl Tuatahi. Podle jiných dostupných informací bude mít Tucson dělená přední světla, podobně jako současné Santa Fe.

Hyundai Santa Fe

Foto: Hyundai

Tomuto modelu se také přiblíží materiály v interiéru a máme čekat i nové rozvržení interiéru, zejména po stránce infotainmentu a přístrojového štítu. „Myslím si, že nyní působí jako nejstarší auto v segmentu, ale je jen tři a půl nebo čtyři roky staré. Je to ohromující, ale ano, očekávání se posunula,” komentoval současný vůz Tuatahi.

To bude odrážet zejména bezpečnostní výbavu. Příští Tucson má mít ve standardní výbavě autonomní nouzové brzdění a systém předcházení nehodám. O platformě, na které bude Tucson stát, nebo o motorech jsme se však nic nedozvěděli, alespoň prozatím; spekuluje se o určité elektrifikaci a možnosti pohonu předních, nebo všech kol.

Anketa
Líbí se vám Hyundai Tucson a Santa Fe?
Ano, líbí se mi obě
64.7 %
Líbí se mi jen Santa Fe
4.9 %
Líbí se mi jen Tucson
8 %
Nelíbí se mi ani jedno
22.4 %
Celkem hlasovalo 7821 čtenářů.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Hyundai na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Hyundai Tucson na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků