Hlavní obsah
LEVC TX Foto: LEVC

Nové londýnské taxi představeno. Jezdí na elektřinu

Společnost London Taxi Company má nový název. Jmenuje se London EV Company (nebo LEVC, chcete-li) a její nový Cabbie je elektromobil. Musí být.

LEVC TX Foto: LEVC
Nové londýnské taxi představeno. Jezdí na elektřinu

Od 1. ledna 2018 už nebudou v Londýně vydávány licence na taxislužbu nikomu, kdo nebude jezdit s vozem ekologickým, který zvládne ve zcela bezemisním režimu, tedy na elektřinu, ujet alespoň třicet mil (48 km), s emisemi pod 50 g/km CO2. A pokud by měl spalovací motor, tak už pouze s benzínovým.

LEVC TX

Foto: London EV Company

Je tedy jasné, že firma, která má založenou živnost na výrobě taxíků pro Londýn, musí tyto standardy splňovat.

Čínská korporace Geely, která firmu před lety koupila a dnes je majoritním vlastníkem, tak vložila 325 miliónů liber do vývoje nového vozu. Jmenuje se LEVC TX a je to elektromobil, který na jedno nabití ujede 112 km. K tomu má benzínovou jednotku pro zvýšení dojezdu (generátor elektřiny), se kterou ujede až 640 km.

LEVC TX

Foto: London EV Company

Aby auto vyrovnalo vysokou hmotnost akumulátorů, jeho základ je z hliníku. Vzhled kopíruje tradiční „Cabbies“, jen v moderním pojetí.

Zadní dveře se otevírají v protisměru jízdy, a to v úhlu 90°. Zajišťují tak vynikající prostor pro nastupování a vystupování všech pasažérů. Uvnitř je wi-fi, zásuvky pro nabíjení malých přístrojů, a hlavně prostor pro šest cestujících.

LEVC TX

Foto: London EV Company

Auto je samozřejmě velmi tiché, klidné a bohužel i velmi drahé. Přesnou cenu zatím neznáme, ale když i výrobce informuje o tom, že tak drahé auto lze získat celkem sedmi cestami (jedna z nich jsou dotace od britské vlády), pak to určitě levné nebude.

LEVC TX

Foto: London EV Company

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků