Hlavní obsah
 

Nové BMW řady 4 už pózuje v maskáčích

Premiéra BMW řady 4 kupé je na programu v letošním roce. Bavorská automobilka zatím poutá detailními záběry na maskovaný předprodukční prototyp, který podstupuje finální fáze testování.

 
Nové BMW řady 4 už pózuje v maskáčích

Automobilce BMW v minulém týdnu utekla řada novinek ještě před premiérou. Novou řadu 4 kupé ovšem ukazuje v maskovací fólii oficiální cestou. Odvozenina od českého Auta roku, řady 3, se na trh chystá ještě letos.

Pod fólií neschová elegantní křivky karoserie, otázkou zůstává velikost přední masky chladiče. Může totiž narůst do velkých rozměrů a být vertikálně orientována, jak naznačovaly starší snímky. Také ale může takový styling patřit jen ostré verzi od divize Motorsport.

Automobilka v souvislosti s výchozí řadou 3 přidává i přesná čísla, která slibují sportovnější naladění. Kupé je o 57 milimetrů nižší než jeho čtyřdveřový sourozenec a jeho těžiště je o 21 milimetrů blíže k silnici. To vše kombinuje se zvětšeným negativním odklonem předních kol a o 23 milimetrů širším rozchodem kol zadních.

Vrcholem nabídky bude M440i xDrive Coupé s řadovým šestiválcem s maximálním výkonem 275 kW/374 k. Navíc dostane mild hybridní technologii s 48V startér-generátorem a druhou baterií.

Nepochybně model dostane i čtyřválcové agregáty, o nichž se podrobnosti dozvíme později v rámci oficiální premiéry. I vzhledem k odsunutým autosalonům se však její datum těžko odhaduje.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut BMW na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků