Hlavní obsah
Příď nové Octavie už nebude tak kontroverzní. Foto: CarPix pro Novinky.cz

Nová Škoda Octavia bude odhalena začátkem listopadu

Čtvrtá generace bestselleru Škoda Octavia bude odhalena 11. listopadu v Praze, jak potvrdil zástupce automobilky. Očekáváme decentnější příď a konvenční motory pod kapotou; plug-in hybrid by se mohl objevit později.

Příď nové Octavie už nebude tak kontroverzní. Foto: CarPix pro Novinky.cz
Nová Škoda Octavia bude odhalena začátkem listopadu

Sedm let po premiéře třetí generace a téměř jedenašedesát let od doby, kdy se jméno Octavia objevilo poprvé, bude odhalena nová generace tohoto českého bestselleru. Stane se tak 11. listopadu 2019 v Praze.

První novodobá Octavia byla pro automobilku enormně důležitým autem a v nabídce zůstává klíčovým dílkem dodnes – dlouhodobě je v Česku nejprodávanějším autem vůbec. V nové generaci by se měla posunout na trhu o kousek výše, aby si s modelem Scala vzájemně nekradly zákazníky.

Záď je zatím největší záhadou, ovšem počítejme s nápisem místo loga automobilky.

Foto: CarPix pro Novinky.cz

Automobilka tedy pochopitelně chce při odhalení novinky pozornost celého světa, takže ji nepřivezla na frankfurtský autosalon, ale odhalí ji zvlášť. Podobně jako to Volkswagen plánuje udělat s Golfem osmé generace, ten také ve Frankfurtu nebyl a měl by být odhalen někdy v průběhu října.

Golf s Octavií do značné míry souvisí – oba tyto vozy stojí na platformě MQB a sdílí značnou část techniky. Co konkrétně pod kapotou můžeme očekávat, ale zatím svět neví přesně; očekávány jsou benzinové motory TSI o objemu 1,5 a 2 litry a dvoulitrové TDI a později také plynová a plug-in hybridní varianta.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda Octavia na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků