Hlavní obsah
Kia (Ilustrační foto) Foto: Kia

Nová Kia Sorento se odhalí v únoru, hybridy přijdou později

Kia Sorento, ač sotva pětiletý vůz, je v nabídce značky nejstarší, a tak letos dostane novou generaci. Má přijít jak s dieselem, tak i s více verzemi hybridu pod kapotou. Poprvé novinku uvidíme v půlce února v Koreji.

Kia (Ilustrační foto) Foto: Kia
Nová Kia Sorento se odhalí v únoru, hybridy přijdou později

Největší SUV evropské nabídky značky Kia není zas tak staré; na trh přišlo v roce 2016 a v roce 2018 prošlo drobným faceliftem. Přesto je nová generace téměř hotová - má se představit 17. února letošního roku. Tvrdí to web KoreanCarBlog s tím, že plachty mají být z vozu strženy v domovské Jižní Koreji.

Ilustrace ukazuje, jak by nové Sorento mohlo vypadat; ve skutečnosti asi bude novinka trochu odlišná, jak je obvyklé, ale příď by mohla být té reálné dost blízko. Jiný, starší obrázek totiž údajně ukazuje skutečné přední světlo.

Kia готовит к премьере Sorento четвертого поколения. Кроссовер кардинально преобразился внешне и, возможно, обзавелся...

Posted by Kolesa.ru on Wednesday, 27 November 2019

Pod kapotou se dá zprvu očekávat 2,2litrový turbodiesel, ale elektřina na sebe nenechá dlouho čekat. Konkrétně do května, kdy se mají představit hybridní a plug-in hybridní varianty.

Podle již zmíněného korejského webu mají využívat 1,6l přeplňovaný benzínový čtyřválec a celkový výkon ústrojí má být okolo 220 koní.

Hovoří se o střeše pokryté solárními panely k dobíjení baterie za slunečných dní. A údajně je ve hře i verze s vodíkovými palivovými články. Ostatně, taková informace nepřichází poprvé - v roce 2017 psal např. web AutoNews o tom, že Kia by měla takový vůz do tří let uvést na trh.

Dosavadní Kia Sorento

Foto: Kia

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Kia na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Kia Sorento na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků