Hlavní obsah
Upoutávka na Rolls-Royce Phantom Foto: Rolls-Royce

Nová generace nejluxusnějšího auta světa se ukáže příští týden

Britská automobilka Rolls-Royce, patřící BMW, vydala další upoutávku na osmou generaci nejluxusnějšího automobilu světa - sedanu Phantom. Auto se kompletně odhalí na speciální akci v Londýně ve čtvrtek 27. července.

Upoutávka na Rolls-Royce Phantom Foto: Rolls-Royce
Nová generace nejluxusnějšího auta světa se ukáže příští týden

Rolls-Royce Phantom bude postaven na nové platformě, která více využívá hliník. Stejnou techniku dostane i chystané SUV. Současné šasi u phantomu bylo specifické a vyvinuté na míru, menší modely značky stály na podvozku BMW řady 7.

Nová platforma umožní dodávat phantom nejenom se zadním pohonem, ale vůbec poprvé i v provedení s oběma poháněnými nápravami. V nabídce jistojistě budou benzínové osmiválce a dvanáctiválce z líhně BMW.

Pokud čekáte revoluční design, z toho, co zatím automobilka ukázala, je zřejmé, že se nejspíše nedočkáte. Výroba osmé generace phantomu bude zahájena o letošních prázdninách a první zákazníci se dočkají zkraje příštího roku.

Poslední Rolls-Royce Phantom

Foto: Rolls-Royce

Levné to ale rozhodně nebude. Pokud přemýšlíte nad cenou nejluxusnějšího auta světa, nemůžete si jej zřejmě dovolit. Samotná automobilka tak jako tak ceny svých modelů sděluje až při objednání.

K odhalení nové generace dojde příští čtvrtek v londýnské čtvrti Mayfair, přesně ve 22.00 středoevropského času. Součástí světové premiéry bude i výstava historických phantomů. Z premiéry bude vysíláno živé video, k vidění bude na stánkách www.greatphantoms.com (zatím se zde pouze zobrazuje známá chyba 404 – stránka nenalezena).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků