Hlavní obsah
S plnou parádou, včetně mažoretek, spustila nošovická automobilka Hyundai sériovou výrobu modelu i30 třetí generace. Foto: HMMC

Nošovický Hyundai už vyrábí model i30 třetí generace

Sériovou výrobu modelu Hyundai i30 třetí generace zahájila ve čtvrtek dopoledne automobilka Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Nošovicích na Frýdecko-Místecku.

S plnou parádou, včetně mažoretek, spustila nošovická automobilka Hyundai sériovou výrobu modelu i30 třetí generace. Foto: HMMC
Nošovický Hyundai už vyrábí model i30 třetí generace

První vůz sjel z výrobní linky krátce po 10. hodině. „Pětidveřový hatchback je první verzí nové generace i-třicítky, v průběhu příštího roku přijde postupně kombi, motoricky nabušená N-verze a v závěru roku i sportovně střižený fastback,“ osvětlil mluvčí HMMC Petr Vaněk.

Od modelu, který měl světovou premiéru na letošním autosalonu v Paříži, očekává automobilka, že se stane jedním z nejlépe prodávajících modelů v Evropě.

S plnou parádou, včetně mažoretek, spustila nošovická automobilka Hyundai sériovou výrobu modelu i30 třetí generace.

Foto: HMMC

„Nový Hyundai i30 se stane pilířem našich evropských prodejů, přičemž právě tento evropský trh je nesmírně náročný a konkurence v segmentu nižší střední třídy nebývale tvrdá,“ řekl při slavnostním spuštění sériové výroby viceprezident pro výrobu Jong Hoon Lee.

První generace pětidveřového hatchbacku Hyundai i30 se v Nošovicích vyráběla od zahájení sériové výroby v listopadu 2008 do prosince 2011, druhá generace pak od ledna 2012 do konce letošního listopadu.

Zahájení sériové výrobu modelu i30 třetí generace v Nošovicích.

Podle mluvčího Vaňka je počet objednávek na i30 nové generace už nyní na hranici výrobní kapacity HMMC. Automobilka začne model v Evropě prodávat v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků