Hlavní obsah
Nissan Ariya Single Seater Concept Foto: Nissan

Nissan představil divoce tvarovaný koncept elektrické formule

Japonská automobilka Nissan nedávno odhalila kompletní plán toho, jak bude postupovat ve své transformaci na uhlíkovou neutralitu. V rámci něj se představilo i několik konceptů, včetně působivého modelu Ariya Single Seater.

Nissan Ariya Single Seater Concept Foto: Nissan
Nissan představil divoce tvarovaný koncept elektrické formule

Unikátní koncepční automobil Ariya Single Seater Concept byl odhalen na akci s názvem Nissan Futures, kterou světu prezentoval starší viceprezident pro globální design v Nissanu Alfonso Albaisa společně s generálním marketingovým ředitelem Juanem Manuelem Hoyosem.

Nissan při představení konceptu s jedním sedadlem pro řidiče uvedl, že model má reflektovat japonský designový futurismus spojený se zakázkovým podvozkem a závodním pojetím. Auto obsahuje celou řadu aerodynamických vymožeností a doplňků a obzvláště dobře působí písmeno V, které na přídi svítí.

Nissan Ariya Single Seater Concept

Foto: Nissan

Karoserie celého konceptu byla vyrobena z uhlíkových vláken a Nissan hrdě hlásí, že jejich účast v seriálu ABB FIA Formule E výrazně napomohla při sestrojování. V neposlední řadě je třeba zmínit, že pohonné ústrojí pochází z již představeného SUV s názvem Ariya.

„Konceptem jsme chtěli ukázat, že elektromotor z SUV Ariya má vysoký potenciál v rámci výkonu a dodali jsme to v balíčku inspirovaném motoristickým sportem,“ řekl Juan M. Hoyos při uvedení. Podle většiny informací pak vůz bude sloužit jen jako studie. Produkčně by neměl nikdy vzniknout.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Nissan na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků