Hlavní obsah
Hlavní světlomety mají paprskový design. Foto: Nissan

Nissan poodhaluje nový Juke, o odvahu rozhodně nepřijde

Nissan Juke se po téměř devíti letech dočká nástupce. Podle prvního zveřejněného snímku se zdá, že Japonci základní divoký koncept udrží. Juke tak bude stále exotem v rámci segmentu, byť už rozhodně ne takovým, jako před lety.

Hlavní světlomety mají paprskový design. Foto: Nissan
Nissan poodhaluje nový Juke, o odvahu rozhodně nepřijde

V roce 2010 způsobil Nissan Juke opravdový šok. Móda zajímavě tvarovaných crossoverů se teprve rozjížděla, když Japonci přišli s čímsi, co kombinovalo ostré křivky kupé 370Z a přitom mělo čtyři oči, kruhové doplňky a výrazné blatníky.

Juke po několika faceliftech přežil až do dnešních dnů, které se mu ale již chýlí ke konci. Možná je trošku překvapivé, že si zrovna v tomto nejdynamičtěji rostoucím segmentu si Nissan dal tolik na čas, ale za rohem už je nástupce.

Nissan Juke první generace

Foto: Martin Žemlička, Novinky

Nissan zatím poutá prvním snímkem zaměřeným na přední světlomety. Ty opět rozhodně nebudou konvenční. Nechybí rozdělení na dvě části - jakési oko s obočím.

Juke se v plné parádě představí 3. září, přičemž prodej odstartuje na začátku příštího roku. Očekává se přechod na modulární platformu CMF-B z dílny aliance Renault-Nissan. Na té už stojí nejbližší příbuzný, nový Renault Captur.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků