Hlavní obsah
 

Nissan Leaf cestuje bez řidiče po Londýně

Námluvy Velké Británie a automobilek vyvíjející autonomní systémy pokračují. Úřady povolily, policejní ředitelství dalo zelenou a legislativa neklade žádných překážek tomu, aby začal jezdit Nissan Leaf bez řidiče po Londýně.

 
Nissan Leaf cestuje bez řidiče po Londýně

Ostrovní království chce být ve vedení ve vývoji autonomních vozidel v Evropě. A tak investuje. A to nejen peníze, i když těch je opravdu hodně, ale také legislativně.

Proč to dělá? Velká Británie věří, že v tomhle odvětví je budoucnost, a pokud nyní zaspí, tak tu budoucnost by mohl ovládnout někdo jiný. Tím, že vytvoří podmínky pro vývoj, výzkum, testování a provozování autonomních vozů, natáhnou do země odborníky z celého světa, firmy a výrobce. To se také děje.

Postupně se začlení do největšího provozu

Nissan už dávno začal testovat svůj autonomní model Leaf. Jenže to bylo v Japonsku. Není to tak dlouho a přesunul se i do Evropy. Samozřejmě do velké Británie, kde nedaleko jihoanglického městečka Milton Keynes začal v říjnu testovat.

Teď se přesunul do Londýna, kde po domluvě s policejními úředníky začal jezdit v trochu jiném režimu. Už ne tak pomalu jako na vesnici. Tady je jeho rychlost ohraničena 50 mílemi za hodinu (80 km/h). Samozřejmě, že se nevrhá do toho největšího londýnského provozu. Postupně se do něj bude začleňovat. Teď se pohybuje nedaleko výstaviště Excel a londýnského letiště.

S londýnským regulátorem dopravy (jakési městské ministerstvo dopravy) jsou dohodnuté podmínky, za kterých může vůz jezdit. Má v sobě záznamové zařízení, které je kdykoli k dispozici úředníkům města nebo policistům, aby mohli zkontrolovat jeho funkce v případě mimořádné události.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků