Hlavní obsah
Mazda6 (2017) Foto: Mazda

Neviditelný facelift, ale změny jsou uvnitř. Mazda6 dorazila do Los Angeles

Na právě zahájeném autosalonu v Los Angeles představila japonská Mazda omlazenou řadu 6. Změny se na vnějším designu hledají obtížně, hlavní změnou je nový přeplňovaný benzínový agregát.

Mazda6 (2017) Foto: Mazda
Neviditelný facelift, ale změny jsou uvnitř. Mazda6 dorazila do Los Angeles

Větší mřížka chladiče je patrně jedinou změnou na vnějším designu. Standardem jsou nyní LED světlomety, mlhovky jsou jinak umístěné. Na výběr jsou dále kola v odlišném designu (17 - 19 palců) a tím výčet změn viditelných na první pohled končí. Hlavní změnou je totiž nový agregát.

Jde o turbodmychadlem přeplňovanou jednotku Skyactiv-G 2.5 T, která doplňuje 2,5litrový atmosféricky plněný motor. Nový motor nabídne výkon 186 kW (253 k) a největší točivý moment 420 Nm. V rychlostech do 80 km/h se při menším vytížení odpojí polovina válců, změna by podle automobilky měla být neznatelná. Tento motor je zatím spojen výhradně s šestistupňovou automatickou převodovkou.

Mazda6 (2017)

Foto: Mazda

Mazda6 (2017)

Foto: Mazda

Vylepšený podvozek, drobné korekce uvnitř

Zrychlení, spotřebu ani nejvyšší rychlost zatím Japonci neprozradili. Víme však, že k provozu stačí benzín s oktanovým číslem 87 (což odpovídá zhruba evropskému naturalu 95). S nižším oktanovým číslem má tento motor snížený výkon (Mazda udává 227 koní), pro plný výkon je potřeba alespoň 93 oktanů (odpovídá evropským cca 97 oktanům).

Mazda tvrdí, že podvozek u nové „šestky” bude přenášet méně vibrací a hluku. Zároveň by měli majitelé dostat lépe naladěné řízení. Osmipalcový displej multimediálního systému má lepší pozorovací úhly, jinak zůstal nezměněn a v nabídce je ještě sedmipalcová varianta. Korekcemi naopak prošly výdechy klimatizace a její ovladače. Interiér je díky tomu o něco pohlednější.

Modernizovaná Mazda6 se prozatím bude prodávat na domácím japonském trhu a v USA. Kdy dorazí na Starý kontinent zatím není zřejmé.

Mazda6 (2017)

Foto: Mazda

Mazda 6 se prodává i v USA

Foto: Mazda

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků