Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Neobvyklý patent od Toyoty. Autonomní vozy mají poznat, kdy zamířit do myčky

Na americký patentový úřad se během vánočních svátků dostal zajímavý patent od japonské automobilky Toyota. Jedná se o návrh systému, kdy by se autonomní vozidla mohla sama odvážet do myčky a tam se čistit.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Neobvyklý patent od Toyoty. Autonomní vozy mají poznat, kdy zamířit do myčky

Podle popisu by systém měl fungovat tak, že autonomní vozidlo rozpozná jízdu po nezpevněném podkladu, například v terénu či ve špatném počasí. Počítač následně vyhodnotí, že by auto mohlo být špinavé, a automaticky ho pošle na nejbližší spolupracující myčku aut.

Systém by měl fungovat a pracovat s řadou různých parametrů, které určují, zda je nutné auto umýt. Pokud auto vyhodnotí, že je to potřeba, spustí protokol automatické jízdy do myčky. V úvahu přicházejí informace o poloze, stavu vozovky nebo počasí.

Součástí patentu je i několik náčrtů toho, jak by celý systém fungoval a podle nich je patrné, že se nejedná o nijak složitý systém. Naopak, po přečtení popisu vše zní logicky. Otázkou je, jak spolehlivě by systém fungoval v praxi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků