Hlavní obsah
Škoda Fabia / Roomster (facelift 2010) Foto: maž, Novinky

Nemusí i vaše škodovka do servisu? Svoláváno je 2784 aut

Svolávací akce jsou standardním řešením všech automobilek při objevení nějakého nedostatku na již vyrobených a prodaných vozech. Nevyhne se jim ani Škoda. Její poslední svolávací akce se týká modelů Fabia, Octavia, Rapid a Yeti.

Škoda Fabia / Roomster (facelift 2010) Foto: maž, Novinky
Nemusí i vaše škodovka do servisu? Svoláváno je 2784 aut

Podle webu Svolávačky.cz jde o 2784 aut a motory 1.2 TSI (CJZB) 2013–2015 a 1.6 MPI (CWVA) od roku 2014. Problém mají i vozy Volkswagen Golf, Polo a Beetle s motory EA211. Při této svolávací akci s kódovým označením 15H4 budou sezvány vozy do servisů, aby jim byl vyměněn nastavovač vačkové hřídele a nastavovací ventil vačkové hřídele. Tyto díly byly přidělány šrouby, které se ovšem povolovaly a výsledkem mohlo být až prasknutí řemenice.

Celá svolávací akce není povinná a cílená. Zákazníci, kteří si chtějí ověřit, zda se problém týká i jejich vozu, mohou jednoduše napsat svůj VIN do vyhledávače na stránkách Škody Auto, a pokud systém vyhodnotí vůz jako nutný na opravu, odkáže jej na nejbližší servis.

Ovšem tato věc je u mnohých vozidel opravena. Závada byla známá už nějakou dobu před svolávací akcí a servisy byly již upozorněny. Takže pokud někdo zavítal do servisu dřív na nějaký servisní zásah, je možné, že už má hotovo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků