Hlavní obsah

Nejdražší maserati stojí v Česku přes 22 miliónů korun

Komfortnější sourozenec supersportu Ferrari Enzo dorazil i do ČR. Nese označení Maserati MC12 a přitahuje perleťovou barvou karosérie a interiérem v modrém a karbonově šedém ladění. Má už i majitele, který vlastní takové vozy jako Ferrari 550 Maranello, Ferrari 360 Spider či Maserati Quattroporte. Jeho jméno však dovozce nových maserati a ferrari k nám a s ohledem na klienta zatím nechtěl prozradit.

Nejdražší maserati stojí v Česku přes 22 miliónů korun

Skutečností je, že za tento automobilový skvost zaplatil bezmála 23 miliónů korun. A zřejmě ani stárnutím hodnota tohoto dvoumístného gétéčka neklesne, neboť na svět se má vyklubat pouze padesátka těchto aut. Ročně 12 kusů. Už jsou beznadějně vyprodána. Do Česka - přes zájem dalších osob - přichází jen toto jediné. Ředitel dovozní společnosti HP Exclusiv Zdeněk Holubovský nám potvrdil, že je v současné době nejdražším cestovním vozem ze stáje Maserati. Celoročně ho pojistit by znamenalo sáhnout do kapsy pro 700 000 Kč.

Jedinečnost modelu MC12 dokládají rovněž skvělé výkonové a dynamické charakteristiky, které jsou ovlivněny dosavadní spřízněností Maserati s italskou sportovní automobilovou jedničkou - značkou Ferrari. Pod kapotáží burácí benzínový šestilitrový dvanáctiválec o výkonu 630 koní a točivém momentu 652 Nm, uložený před zadní nápravou, jen nepatrně slabší než v enzu. Maserati MC12 propůjčuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,8 s, na dvoustovku za 9,9 s a rychlost až 330 km/h.

Automobilka na českém trhu nabízí modely Quattroporte, Coupe, Spyder a limitovaný Maserati GranSport. Vlajková loď firmy Maserati Quattroporte má dodací lhůty v závislosti na trhu osm až dvanáct měsíců. V tomto modelu se vozí například italský prezident a někteří členové italské vlády. V loňském roce se v České republice prodalo celkem 19 vozů, z toho 12 typů Maserati Quattroporte.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků