Hlavní obsah
Chytré hodinky změří tep a podle toho auto nastaví vhodné vnitřní prostředí - od teploty až po masáž zad. Foto: Mercedes-Benz

Na popud chytrých hodinek vám auto namasíruje záda

Chytré hodinky se ve stále stoupajícím počtu dostávají na ruce lidí, kteří dřív nosili jen klasické značky. Jejich výhody, jako jsou okamžité informace o mailech, zprávách a telefonech, doplňují i informace o životních funkcích. Toho využívá i nová aplikace od Mercedesu.

Chytré hodinky změří tep a podle toho auto nastaví vhodné vnitřní prostředí - od teploty až po masáž zad. Foto: Mercedes-Benz
Na popud chytrých hodinek vám auto namasíruje záda

Když je člověk klidný a vyrovnaný, potřebuje jiné prostředí kolem sebe, než když je rozhněvaný a extrémně aktivní. Mercedes se dal dohromady se společností Garmin a připravili společnou aplikaci Energizing Coach pro hodinky Vivoactive 3. Na tuhle aplikaci je už připravena poslední generace modelů CLA nebo GLE a dokážou s ní spolupracovat.

Základem všeho jsou hodinky, které snímají základní životní funkce a dokážou rozeznat, jestli je řidič unavený, naštvaný, klidný… Prostě ho umí „přečíst”. Informace se přesune do automobilu, který vyhodnotí, co je zapotřebí udělat, aby byl řidič fit a ve střehu.

Na displeji ukáže tepovou frekvenci řidiče a nabídne mu, že mu nastaví parametry vozu tak, aby mu to k současnému stavu nejlépe sedělo. Jestliže to řidič odsouhlasí, auto samo nastaví funkce hudby, okolního osvětlení, teploty a masáže zad, pokud samozřejmě vůz masážní sedadla má.

Příliš nabuzení řidiči se tak uklidní, naopak příliš ospalí se zase probudí. Aplikace je v nabídce pro Android i iOS a samozřejmě má vzhled automobilových budíků, včetně loga značky.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků