Hlavní obsah
Lochkovský tunel Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Na obchvatu Prahy se pojede pomaleji kvůli penězům EU

Poslední úsek jižního obchvatu kolem Prahy už je dávno dostaven, ale nyní se Ministerstvo dopravy rozhodlo, že sníží maximální rychlost kamionů na 70 km/h. Důvodem je hluk, který ovšem nevadí ani tak okolním obcím, jako spíš Evropské unii.

Lochkovský tunel Foto: Pavel Jaňurek, Novinky
Na obchvatu Prahy se pojede pomaleji kvůli penězům EU

Ministerstvo ve své zprávě informuje, že důvodem snížení rychlosti v úseku mezi D1 a Jesenicí je nadměrný hluk. Osobní auta sice budou moci stále jet svou dálniční rychlostí,kamióny maximálně 70 km/h.

Důvodem pro snížení rychlosti ovšem nejsou ani tak stížnosti okolních obcí, jako spíš peníze. Evropská unie totiž spolufinancovala stavbu tohoto obchvatu. Dodnes ovšem peníze nejsou vyplaceny. Proč? Protože právě v tomto úseku překračuje hluk limity, které EU požadovala jako limitní. A tak po upozornění z Bruselu se urychleně snižuje rychlost a připravuje se projekt na postavení zábran, které hluk omezí a zpřístupní tak evropské peníze.

Celá akce by podle ministra dopravy měla trvat přibližně půl roku, takže v červenci roku 2016 by se snad měla rychlost opět zvýšit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků