Hlavní obsah

Motory Duramax do Hummeru H2

Koncern GM nasadí své nové ekologičtější motory Duramax 4,5 l do sériové výroby. Jejich výhodou je vyšší účinnost, nižší spotřeba a výrazně redukované emise. Prvními vozy s tímto motorem budou Chevrolet Silverado, GMC Sierra a Hummer H2.

Motory Duramax do Hummeru H2

Když jsme na konci minulého léta psali o motorech Duramax, [celá zpráva] tak jsme hovořili o extrémně objemných verzích pro nejtěžší pickupy a terénní vozy. Tehdy byly ještě ve fázi zkoušek, kdy se ověřovaly jejich technické parametry. Následně se nasazovaly v největších výkonech do některých modelů (Chevrolet Silverado).

Nyní můžeme s napětím očekávat tyto motory i v Evropě, i když v menším objemu. Hummer má totiž zastoupení i v ČR, takže jeho nový agregát bude možné zakoupit i zde.

A jaký tedy nový motor je? Pro tento typ vozů bude mít osmiválcový modulový systém objem "pouhých" 4,5 l. Maximální výkon je 231 kW a obří točivý moment 705 N.m. Podle výrobce se zde zredukují emise CO2 o 13 %, a NOx díky speciálnímu katalyzátoru o 90 %.

Spalování má mít o čtvrtinu lepší účinnost, o několik procent stoupne i účinnost dopravní (efektivita dopravy směsi do válce a jeho vyprázdnění). Motor by měl splňovat veškeré emisní limity v USA pro rok 2010 a díky razantnímu snížení NOx také přísné limity LEV2 a Tier 2 Bin 5 [o limitech čtěte zde].

Nový motor se bude vyrábět v USA v závodě Tonawadě, v uvedených vozidlech by však měl být k dispozici až v roce 2009, resp. 2010.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků