Hlavní obsah
Mercedes-Benz poutá na třídu S Foto: Mercedes-Benz

Mercedes poodhaluje novou třídu S

Po několika únicích, které odhalily téměř vše, začíná Mercedes svou vlajkovou loď, novou třídu S, pomalu představovat také oficiální cestou. Záběr na příď potvrzuje předešlé vizualizace.

Mercedes-Benz poutá na třídu S Foto: Mercedes-Benz
Mercedes poodhaluje novou třídu S

Novou třídu S potkáte už několik měsíců coby maskovaný prototyp v Praze, nedávno navíc unikly fotografie nemaskovaného prototypu zvenčí i zevnitř. Jejich věrnost potvrzuje nový snímek přímo od automobilky.

Na přídi nechybí klasická hvězda nad velkou maskou chladiče, světlomety jsou rozděleny do tří segmentů s modrým podsvícením. Zvenčí jde tak spíše o evoluci typických tvarů.

Revoluce se podle dříve zveřejněných snímků odehraje až uvnitř. V interiéru bude dominantou vertikálně umístěný displej infotainmentu.

Pod kapotou se díky 48V palubní soustavě objeví převážně mildhybridní jednotky, ovšem na přesný výčet pohonných jednotek si ještě počkáme. Šéf Daimleru Ola Källenius zatím slibuje opravdu komfortní svezení.

Oficiální představení se má podle vyjádření automobilky na sociálních sítích odehrát ještě letos v druhé polovině roku. Původní plány počítají se začátkem výroby v září. V příštím roce má standardní třídu S doplnit ještě elektromobil EQS.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mercedes na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků