Hlavní obsah
McLaren Artura GT4 Foto: McLaren

McLaren Artura se v závodní verzi zbavil hybridního ústrojí

Britská automobilka McLaren představila nový závodní model Artura GT4. Jedná se o verzi čistě na okruh, která je o 130 kilogramů lehčí než silniční auto a postrádá plug-in hybridní jednotku.

McLaren Artura GT4 Foto: McLaren
McLaren Artura se v závodní verzi zbavil hybridního ústrojí

Závodní verze McLarenu Artura byla představena v rámci příprav na slavný Festival rychlosti v Goodwoodu. Aby vyhověl předpisům závodní kategorie GT4, musel se vůz zbavit přebytečné váhy a především plug-in hybridní jednotky.

Novinka nahradí o více než 100 kilogramů těžší speciál 570S GT4. Za váhovou úsporou stojí například výměna motorů, protože McLaren přistoupil k použití V6 namísto V8.

Motor by ale i tak měl být dostatečně silný, aby tvořil adekvátní konkurenci pro své protivníky. Díky menšímu motoru se naopak mohla zvětšit nádrž na 110 litrů paliva.

McLaren Artura GT4

Foto: McLaren

Motor doplňuje nová sedmistupňová převodovka s kratšími převodovými poměry a mechanický samosvorný diferenciál. Samozřejmostí je, že závodní verze dostala agresivní bodykit, která se skládá z nového splitteru a nového zadního křídla.

Vůz bude mít premiéru na okruhu už 23. června. Potenciální zájemci by pak měli automobilce za novinku vysázet 200 tisíc liber, tedy v přepočtu přibližně šest milionů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků