Hlavní obsah
Mazda (Ilustrační foto) Foto: Mazda

Mazda vezme svět SUV útokem, ohlásila pět nových modelů

Celkem pět nových SUV a jedna nová varianta má přijít na světové trhy během následujících dvou let od automobilky Mazda. Některé se soustředí na Severní Ameriku, v Evropě dostaneme tři kousky.

Mazda (Ilustrační foto) Foto: Mazda
Mazda vezme svět SUV útokem, ohlásila pět nových modelů

Dva nové modely v kategorii SUV, CX-60 se dvěma a CX-80 se třemi řadami sedadel, čekají evropské zákazníky Mazdy od příštího roku. Automobilka jejich označení potvrdila tiskovou zprávou a uvedla, že budou patřit do rodiny s názvem Large Product.

Na evropské trhy se spolu s těmito modely poprvé dostanou plug-in hybridy kombinující zážehový čtyřválec s elektromotorem. Britský web Autocar spekuluje, že by si tady Mazda mohla půjčit techniku z Toyoty RAV4.

Použití celého pohonného ústrojí ovšem nepovažujeme za příliš pravděpodobné kvůli rozdílům v jeho uložení. Také automobilka představí své řadové šestiválce, benzinový a dieselový, které budou spojeny s 48V mild hybridem.

SUV v rodině Large Product bude víc – ještě verze označené CX-70 a CX-90. Ty budou stát na větší variantě podvozkové platformy a budou určené pro USA a některé další mimoevropské země. Menší model CX-50, který není součástí této rodiny, a tedy si dost možná ponechá motor napříč před přední nápravou, také bude určen pro tyto země.

Dost možná nejbližším odhalením však bude v první polovině roku 2022 tzv. EREV (Extended Range Electric Vehicle, tedy elektromobil s prodlouženým dojezdem) varianta Mazdy MX-30. Ta bude mít pod kapotou vedle elektromotoru malý Wankelův rotační motor jako generátor elektřiny.

V roce 2025 má Mazda představit svou novou architekturu pro elektromobily, na níž vznikne několik dalších modelů. Na ceny, design či jakékoli další konkrétní informace je zatím příliš brzy.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mazda na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků