Hlavní obsah
Toyota Yaris Hybrid Premiere Edition Foto: Marek Bednář, Novinky

Mazda 2 příští generace bude převlečenou Toyotou Yaris

Sdílení platforem se dotkne i japonské automobilky Mazda. Podle posledních zpráv bude nová Mazda 2 stát na základech hybridní Toyoty Yaris. Podle výrobce se jedná o úsporný krok, ze kterého budou obě strany profitovat.

Toyota Yaris Hybrid Premiere Edition Foto: Marek Bednář, Novinky
Mazda 2 příští generace bude převlečenou Toyotou Yaris

Toyota znovu ukazuje, že je o její platformy velký zájem. K Suzuki, které už využívá základy vozů Toyota pro své modely Swace a Across, se přidá i Mazda.

Modelem, který dostane základy Toyoty, by měla být nová Mazda 2, tedy malý hatchback. Takový záměr automobilka uvedla na prezentaci finančních výsledků za rok 2020.

Vůz by se měl dostat na trh koncem příštího roku a jako základ mu poslouží hybridní ústrojí Toyoty Yaris. Z partnerství značek mohou nyní profitovat obě strany. Mazda tvrdí, že se technika jeví jako ideální právě pro model 2.

Zdá se tak, že novinka si zachová také motorizaci v podobě 1,5litrového benzínového motoru, elektromotoru a automatické převodovky se systémovým výkonem 115 koní.

Není však zcela jasné, zda půjde jen o přeznačkované auto se shodnou karoserií, jak naznačují testovací prototypy, nebo zda Mazda připraví odlišný design.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mazda na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mazda 2 na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků