Hlavní obsah
Lexus UX Foto: Lexus 2x

Lexus nakonec povolil. Po odmítání elektromobilů jeden brzy představí

Luxusní odnož Toyoty dlouho kráčela v jasném směru daném svým vlastníkem. Na elektrifikaci si postavila image, ovšem výhradně s full-hybridy. Elektromobil Japonci dlouho odmítali, přeci jen se ale jednoho velkého L do zásuvky dočkáme, a to už 22. listopadu.

Lexus UX Foto: Lexus 2x
Lexus nakonec povolil. Po odmítání elektromobilů jeden brzy představí

V čínském Kantonu Lexus odhalí svůj vůbec první elektromobil v historii. Na autosalonu pořádaném od 22.11.–1.12. se bude první den konání jednat zřejmě o předělaný crossover UX.

Právě UX dosud nabízelo hybridní provedení, tedy klasické schéma Toyoty s bezestupňovou převodovkou e-CVT, atmosférickým spalovacím motorem s atkinsonovým cyklem spalování. Případně i přídavným elektromotorem na zadní nápravě. Pro lepší trakci.

Ovšem nyní se zřejmě spalovací části úplně zbaví. Podle britského Autocaru má dostat prostý název UX Electric. Stejně jako elektrická verze příbuzného crossoveru od Toyoty, model C-HR. I ten čeká na plnou elektrifikaci.

Leccos o novém přístupu Lexusu k elektromobilům napověděl i tokijský koncept LF-30. Tedy SUV střední třídy na elektřinu, takový přímý příbuzný Jaguaru I-Pace či Mercedesu EQC. Tedy autům, které nastartovaly dobu elektrickou u evropských prémiových značek.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Lexus na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků