Hlavní obsah

Landwind představuje velkoprostorové auto

Čínská automobilka Landwind, nechvalně proslulá crash testem zatím jediného modelu SUV na bázi Opelu Frontera, představila v Číně nový velkoprostorový model. Vůz by měl nabídnout dostatek prostoru a dva motory o objemech 1,6 a 2,0 l. Doufejme, že spolupráce se zahraničními automobilkami zlepšila bezpečnost vozu.

Landwind představuje velkoprostorové auto

Čínská automobilka Landwind představila ve své zemi na autosalonu jednu novinku, kterou chce vrhnout na evropské trhy. Landwind Fengshang je velkoprostorový automobil s rozměry karoserie 4410 x 1760 x 1630 mm a rozvorem 2710 mm. Pod kapotou jsou zatím dva agregáty o objemech 1,6 a 2,0 l s výkony 72 a 102 kW. Výrobce k vozům ještě zveřejnil jejich maximální rychlosti - 175 resp. 195 km/h.

Automobily Landwind jsou do Evropy dováženy prostřednictvím nizozemské firmy, která plánuje prodej modelu Fengshang za 10 000 euro. Vůz bude na starém kontinentu představen pravděpodobně na podzim na pařížském autosalonu, i když se můžeme dočkat překvapení a spatřit ho i někdy dříve. Ženevský autosalon se však této "pocty" asi nedočká.

Crash test a Landwind

Landwind proslul jako jedno z nejnebezpečnějších aut současnosti. Dnes nabízený model vychází ze starého Opelu Frontera, ale pouze vzhledově. ADAC provedl nárazovou zkoušku, která dopadla pro vůz a posádku katastrofálně. Dovozce se hájil, že podmínky testu nebyly regulérní, ale stejně začal instalovat do přední části karoserie výztužný rám.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků