Hlavní obsah
Range Rover (Ilustrační foto) Foto: LL, Novinky

Land Rover chystá klíčový model aneb Co nabídne nový Range Rover Sport

Velký Range Rover, jeden z ikonických luxusních off-roadů, už pomalu stárne a výrobce, automobilka Jaguar Land Rover, už chystá jeho nástupce. Společně s ním dorazí i populární menší model Sport.

Range Rover (Ilustrační foto) Foto: LL, Novinky
Land Rover chystá klíčový model aneb Co nabídne nový Range Rover Sport

Plánům britské automobilky Jaguar Land Rover se podrobně věnoval server Autocar. Range Rover Sport podle nich dorazí na trh už v roce 2022, tedy rok po uvedení svého většího a silnějšího sourozence, jehož čeká premiéra v roce 2021.

Podle Autocaru je pravděpodobné, že největší soupeř Porsche Cayenne, tedy nový Sport, nebude sázet na žádnou převratnou změnu designu a na trh dorazí s podobným vzhledem, jaký má dnešní, brzy už sedmiletá verze Sportu. Ta bude letos vylepšena přidáním šestiválcového motoru s mild-hybridní technologií.

Směrem k výrazné elektrifikaci Sportu se pak bude pravděpodobně ubírat i budoucí verze. Očekává se, že středně velké SUV bude stát na nové sdílené platformě MLA, kterou jako první využije sedan Jaguar XJ EV.

Ta je velmi lehká, vyrobená z hliníku a konstruktérům umožňuje jak instalaci běžného spalovacího motoru, tak i hybridních, plug-in hybridních a v neposlední řadě čistě elektrických hnacích jednotek. Právě rozšíření motorizací by mělo Range Rover Sport přiblížit konkurenci od BMW nebo Mercedesu.

Range Rover Sport

Foto: Land Rover

Nejvýkonnějším motorem Range Roveru Sport by neměl údajně být velký osmiválec, jaký s největší pravděpodobností dostane velký „range“ v roce 2021, ale menší, řadový šestiválec. Je také pravděpodobné, že mimo šestiválce vsadí JLR na čtyřválcové motory ve spolupráci s elektrickými agregáty a očekává se, že budou pocházet z dílen BMW.

Samozřejmostí už zůstává, že i nový model Sport bude, stejně jako ten současný, představovat vrcholný luxus, ale i praktičnost, díky které je to i nyní nejvýdělečnější model od Jaguar Land Roveru. I proto mu inženýři automobilky věnují velkou pozornost. Jeho cena se bude pohybovat okolo dvou milionů korun.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Land Rover na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Rover na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků