Hlavní obsah
Delta Futurista Foto: Automobili Amos (5x)

Kupte si novou Lancii Deltu HF Integrale

Pokud milujete starou závodní Lancii Deltu HF Integrale, která vyhrávala jednu rallye za druhou, můžete si ji koupit. A úplně novou. Začala se zase vyrábět.

Delta Futurista Foto: Automobili Amos (5x)
Kupte si novou Lancii Deltu HF Integrale

V Itálii žije podnikatel a závodník Eugenio Amos, který tohle auto miluje. Rozhodl se proto založit firmu Automobili Amos, která legendu oživí. V Baselu představil svou vizi reinkarnového vozu, který dostane název Delta Futurista.

Auto je proti originálu i širší

Foto: Automobili Amos

Změna je v tom, že tahle Delta má po stranách jen dvoje dveře

Foto: Automobili Amos

Pokud se někomu zdá takový koncept povědomý, ale nedokáže si přesně vzpomenout, kde o něm slyšel, tak připomeneme ohromný úspěch firmy Singer, která dělá klasická Porsche 911 v moderním hávu. Tahle německá firma má na roky dopředu vyprodáno a místo plánů na nová auta musí plánovat stavbu nové výrobní haly.

Delta Futurista je také z uhlíkových kompozitů, takže hmotnost auta je jen 1200 kg. Auto samozřejmě není jen do detailu převzatým starým vozem. Je širší, má jen tři dveře a design je přece jen přizpůsoben moderní době. Také interiér jde v tomto duchu. Jsou tu sportovní sedadla Recaro a moderní volant s tlačítky, přístrojovka je pak inspirovaná závodní Deltou S4 Stradale.

Pohled do klasického interiéru

Foto: Automobili Amos

Lancii Deltu milovaly milióny lidí. Tohle auto je splněným snem alespoň pro dvacet z nich.

Foto: Automobili Amos

Pod kapotou se objevuje původní dvoulitrový benzínový čtyřválec, ale se sadou výrazných úprav. S nimi disponuje výkonem 221 kW (330 koní), k němu je pak připevněna sportovní převodovka a závodní diferenciál.

Podnikatel chce postavit pouhých 20 kusů tohoto vozu. Tomu také bude odpovídat cena 330 000 euro, tedy asi 8,5 miliónu korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků