Hlavní obsah
Tesla Cybertruck Foto: Tesla

Koukněte, předtím sklo vydrželo! Musk se snaží videem napravit trapas z prezentace Tesly

Elon Musk se na Twitteru zoufale snaží zachránit dojem z prezentace Tesly Cybertruck, ve které při demonstraci odolnosti bočního okna šéfdesignér sklo značně poškodil. Nově zveřejněné video ukazuje přípravy ze zákulisí, při kterých boční sklo nárazy vydrželo.

Tesla Cybertruck Foto: Tesla
Koukněte, předtím sklo vydrželo! Musk se snaží videem napravit trapas z prezentace Tesly

Čtvrteční prezentace prvního pick-upu Tesly s sebou nenese jen nekončící žasnutí nad nekonvenčním designem Cybertrucku. Neuvěřitelně tvarovaný vůz má mít nejen částečně neprůstřelnou karoserii, ale také extrémně odolná okna.

Jenže když v rámci kalifornské prezentace přišel k Muskovi na pódium šéfdesignér Franz von Holzhausen a po bušení kladivem do karoserie hodil kovovou koulí do skla, roztříštil jej. Sklo se sice nevysypalo, takže určitou odolnost fólie prokázala, ale neodolalo tak jak si Musk představoval, což bylo na jeho bezprostředním komentáři slyšet: „Oh my f...ing God!” „Je tu ještě prostor ke zlepšení,“ řekl vzápětí.

Těžko říci, jestli za to může zvláštní design nebo pokažená prezentace, každopádně Musk kvůli propadu akcií o 6,4 procenta přes noc zchudl o 18 miliard, upozornil Forbes.

V sobotu na svůj twitterový účet, oblíbený to komunikační prostředek Muska, vizionář umístil video z příprav na prezentaci. V něm sklo podobný úder vydrželo. „Franz, jak vhodil kouli na okno těsně před prezentací. Asi máme prostor ke zlepšení před produkcí, haha,” doplnil video dodatečně obhajující odolnost okna svým komentářem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků