Hlavní obsah
Prvek Halo na monopostu McLarenu Foto: Profimedia.cz

Kontroverzní středový sloupek z Formule 1 v sériovém autě? Naznačuje to patent Ferrari

Rostoucí požadavky na bezpečnost možná Ferrari vyřeší opravdu netradičně. Podle uniklého patentového snímku Italové chystají středový sloupek ve stylu současné Formule 1.

Prvek Halo na monopostu McLarenu Foto: Profimedia.cz
Kontroverzní středový sloupek z Formule 1 v sériovém autě? Naznačuje to patent Ferrari

Když v roce 2018 přišel do světa Formule 1 systém Halo, tedy bezpečnostní prvek ve formě jakési trojnožky před jezdcovou hlavou, vyvolalo to velké diskuze.

Fanoušci královny motorsportu si už možná zvykli, nyní se ale v Maranellu něco podobného chystá i do automobilového průmyslu. Alespoň dle patentového nákresu z 12. prosince, který koluje internetem od zveřejnění webem Auto Guide.

Nákresy naznačují sloupek, který rozděluje čelní okno na dvě části. Onen sloupek pak zřejmě inženýři rádi využijí ke zlepšení aerodynamiky a přívodu čerstvého vzduchu k motoru umístěnému uprostřed.

Výrobce by k podobnému kroku mohly vést vzrůstající bezpečnostní nároky na nová auta. Kvůli přísnějším nárazovým zkouškám jsou ostatně A-sloupky čím dál tlustší. Takovéto řešení by se tak na výhledu šoféra nemuselo tolik podepsat, jelikož místo dvou tlustých byste v autě mohli mít tři užší sloupky. Zatím však není jasné, kdy a jestli vůbec se něčeho podobného dočkáme na silnicích.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Ferrari na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Rover na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků