Hlavní obsah
 

Koncept hypersportu Toyoty vzal na projížďku šéf automobilky

Toyota, respektive závodní oddělení Gazoo Racing, si pohrává s myšlenkou silničního hypersportu. Po několika konceptech se pravděpodobně ve vývoji dostali Japonci dál. Prototyp vyzkoušel sám Akio Toyoda.

 
Koncept hypersportu Toyoty vzal na projížďku šéf automobilky

Japonská trať Fuji je domovem závodních a sportovních aktivit Toyoty. Právě z domácího hřiště pod slavnou stejnojmennou horou pochází nové video. Prezident největší světové automobilky zde usedá za volant placatého hypersportu, který vychází z konceptu GR Super Sport.

Pravděpodobně se jedná o další evoluční fázi tohoto projektu, který vůbec nemá jistou budoucnost. Každopádně právě prezident je známý tím, že se nebojí usedat za volant těch nejrychlejších vozů ze své stáje.

Toyota Gazoo Racing GR Super Sport

Foto: Toyota

Pokud jde o samotný projekt, zřejmě se jedná o klíčový vůz ve vztahu k budoucnosti značky v seriálu Le Mans. Právě letošní 24hodinovku o víkendu Japonci vyhráli a od ročníku 2020/2021 přijde nová kategorie se závodními vozy odvozenými od silničních aut. Právě tento vůz by měl být vstupenkou, až bude připraven.

Koncept se s hybridním pohonem s 2,4litrovým šestiválcem představil s výkonem 986 koňských sil, přičemž pohotovostní hmotnost dosahovala 1100 kilogramů. O produkční verzi zatím více informací není, ale mohla by být přímým konkurentem pro Mercedes-AMG One.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků