Hlavní obsah
Koenigsegg Jesko Absolut Foto: Koenigsegg

Koenigsegg Jesko Absolut má být nejrychlejší na světě. Pojede více než 500 km/h

Nový Koenigsegg Jesko Absolut debutoval během minulého týdne jako „absolutní” hypersport. Podle švédské automobilky má být zdaleka nejrychlejším autem na světě.

Koenigsegg Jesko Absolut Foto: Koenigsegg
Koenigsegg Jesko Absolut má být nejrychlejší na světě. Pojede více než 500 km/h

O předpokládané rychlosti extrémního vozidla Jesko Absolut se pro magazín Top Gear rozpovídal sám Christian von Koenigsegg, zakladatel automobilky. Ten uvedl, že až bude dokončena výroba Jeska Absolut, budou Švédi atakovat ty nejvyšší rychlosti.

Koenigsegg Jesko Absolut

Foto: Koenigsegg

„To auto je víc než dost rychlé. Ve skutečnosti asi ani nechceme už nikdy vyrábět nic tak rychlého, jako je tohle,“ nechal se slyšet muž, po jehož otci Jeskovi nese novinka své jméno. Jak rychlé ale bude? Podle výpočtů Koenigseggu může auto jet více než 500 km/h a pohodlně tak porazit Bugatti Chiron.

Zbývá tak čísla jen prokázat - a v tom může být určitý problém. „Je to proces opětovného oslovení úřadů, policie a pokusů uzavřít na nějaký čas vhodnou cestu pro tento pokus. To může trvat i rok nebo dva, ale za to úsilí to stojí,“ uvedl Koenigsegg.

Koenigsegg Jesko Absolut

Foto: Koenigsegg

Jesko Absolut chce rychlosti dosáhnout se stejným motorem, jaký má běžné Jesko, tedy osmiválcem se zdvihovým objemem 5,0 litru a dvěma turbodmychadly, který dává výkon 1600 koňských sil. Místo křídla, které má běžné Jesko, má pro nižší odpor vzduchu dvě aerodynamické ploutve na zádi, a také aerodynamická kola.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků