Hlavní obsah
Koncept malého MPV, jenž by se měl vyrábět v Nošovicích Foto: ČTK

Kia ukázala malé MPV, má se ještě letos vyrábět v Nošovicích

Korejská automobilka Kia představila koncept velkoprostorového vozu pod označením N°3, který se začne ještě letos vyrábět v závodě sesterské Hyundai v severomoravských Nošovicích. Na autosalonu v Ženevě to řekl mluvčí nošovické továrny Petr Vaněk.

Koncept malého MPV, jenž by se měl vyrábět v Nošovicích Foto: ČTK
Kia ukázala malé MPV, má se ještě letos vyrábět v Nošovicích

Vůz pod označením N°3 by měl být podle šéfa marketingu automobilky Kia v Evropě Panu Vainama prvním "hezkým" MPV, kde "vzhled nebude na druhém místě za užitnými vlastnostmi". Přes čtyři metry dlouhý automobil s panoramatickou střechou a zlatavým interiérem vznikal v evropském designerském centru automobilky a bude určen pro evropský trh.

Hyundai v Česku od loňského podzimu vyrábí vůz i30 v provedení hatchback a od letošního února nově i kombi. Vedle vozu pro Kiu by měl v roce 2011 přijít s menším MPV pod svou značkou Hyundai. Sesterský závod Kia u Žiliny vyrábí modely C´eed a Sportage. Dodává také motory pro nošovický závod, zatímco opačným směrem putují převodovky.

Nošovická továrna loni vyrobila 12 000 aut. Její současná kapacita je 200 000 vozů ročně. V roce 2011 se má zvýšit na 300 000 aut.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků