Hlavní obsah
Kia Ceed (2018) Foto: Kia

Kia nabídne aktuální ceed celkem ve čtyřech karosářských verzích

Současná generace automobilu Kia Ceed nabídne kromě výchozího hatchbacku a kombi také další dvě karosářské verze. Půjde o crossover (tedy vůz na pomezí SUV a hatchbacku) a pak rovněž módní shooting brake, tedy kombi, ale s emocionálnějším designem.

Kia Ceed (2018) Foto: Kia
Kia nabídne aktuální ceed celkem ve čtyřech karosářských verzích

Dva nové přírůstky potvrdil šéf marketingu značky Artur Martins. Ten zároveň řekl, že nevznikne třídveřová varianta Ceedu, modelu vyráběného na Slovensku, jako tomu bylo u minulé generace.

Verze shooting brake se ukáže již letos, v druhé polovině roku. S crossoverem by korejská značka měla přijít až za rok. Rozměrově i cenově bude stát mezi kompaktním stonicem a větším sportage.

Nabídka motorizací se očekává stejná nebo velmi podobná tomu, co nabízí základní model Ceedu. Znamená to tedy motory o výkonu 90-136 koní (66-100 kW), podle Martinse není v plánu vysoce výkonná verze à la Hyundai i30 N (275 koní).

Zda se dvě nové karosářské verze budou vyrábět na Slovensku, zatím není zřejmé. Kia v Žilině vyrábí od roku 2006. Montuje se zde sportage, venga a ceed (hatchback a kombi).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků