Hlavní obsah
 

Jako řidičovy druhé oči. Kia vylepšila systém monitorování slepého úhlu

Nová Kia Sorento jako první evropský model značky nabízí vylepšenou funkci monitorování slepého úhlu. Obraz těsně kolem vozu promítá v určitých případech na řidičův displej.

 
Jako řidičovy druhé oči. Kia vylepšila systém monitorování slepého úhlu

Monitorování slepého úhlu je jedna z nejužitečnějších funkcí v rámci aktivní bezpečnosti aut. Ve formě senzoru v zrcátku, či dnes běžněji v zadním nárazníku, se rozšířil napříč segmenty.

Zpravidla tvoří jen zmíněný senzor a varovné prostředky. Ať už akustické, nebo vizuální v podobě diod ve zpětném zrcátku. Kia do toho v novém Sorentu připojila ještě kameru. Ta nenahrazuje klasické zpětné zrcátko, jako třeba v Audi e-tron, ale dokáže promítnout nebezpečnou situaci do kruhu na přístrojovém štítu.

Obraz z kamer integrovaných do vnějších zrcátek tak krátce nahradí číselník rychloměru nebo otáčkoměru, zatímco je stále možné sledovat aktuální rychlost vozidla. Kamery zprostředkují širší úhel zobrazení než zrcátka samotná, a poskytují tak řidiči lepší přehled o okolním provozu.

Nové Sorento se pyšní digitálním přístrojovým štítem s úhlopříčkou 12,3 palce a rozlišením 1920×720 pixelů. Představit se nová generace měla na zrušeném autosalonu v Ženevě v březnu. Na trh se dostane ještě letos.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Kia na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků