Hlavní obsah
Koncept Volkswagen Foto: Volkswagen

Jako první má zkratku GTX pro rychlé elektromobily Volkswagenu dostat chystané SUV

Volkswagen ID.4, elektrické SUV od německé automobilky, bude v budoucnu k dostání i v chystaném elektrickém ekvivalentu pro GTI s označením GTX. Následovat ho bude model ID.5. První jmenovaný dorazí na konci roku 2020. S odvoláním na vedení Volkswagenu to píše britský Autocar.

Koncept Volkswagen Foto: Volkswagen
Jako první má zkratku GTX pro rychlé elektromobily Volkswagenu dostat chystané SUV

Model ID.4 by měl být SUV, které stojí na základech konceptu ID Crozz z roku 2017.

Očekává se, že auto vznikne ve dvou variantách, kdy se jedna bude jmenovat právě ID.4 a představí se jako model s typickou karosérií, druhá jako kupé pod názvem ID.5.

Autocar míní, že jako první se označení GTX, tedy jakéhosi ekvivalentu GTI pro elektrické Volkswageny, dočká model ID.4 a následně i ID.5. V kuloárech se mimo jiné hovoří i o možnosti využít koncepci GTX u nejmenšího ID.3, ale Volkswagen usoudil, že větší crossover bude lépe prodejný na klíčových trzích v Číně a USA. ID.3 by se ovšem mělo dočkat v blízké budoucnosti.

Crossover ID.4 bude mít premiéru v dubnu na autosalonu v americkém New Yorku. Po ID.3 se stane druhým čistě elektrickým Volkswagenem. Očekává se, že bude mít dva elektromotory a kombinovaný výkon 302 koňských sil, přičemž díky lithium-iontovým bateriím o kapacitě 83 kWh ujede až 497 kilometrů na jedno nabití.

Rok 2020 se obecně považuje mezi odborníky za přelomový, co se týče elektrifikace automobilového trhu. Většina výrobců, Volkswagen nevyjímaje, investovala nemalé jmění do vývoje aut budoucnosti a je jen otázkou, zda tomu budou odpovídat i prodeje. Volkswagen věří, že právě ostré verze GTX mohou finanční stránce věci hodně pomoci.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků