Hlavní obsah

Jak zrychluje BMW M3 z klidu až do zásahu omezovače

Nedávno jsme zkoušeli poslední generaci sportovního sedanu BMW M3. A protože nemá smysl testovat tento model polovičatě, zjišťovali jsme mimo jiné, kdy zasáhne elektronický omezovač nejvyšší rychlosti.

Jak zrychluje BMW M3 z klidu až do zásahu omezovače

Šestiválec v M3 produkuje 431 koňských sil (317 kW) při 7300 otáčkách. Točivý moment vrcholí na hodnotě 550 Nm, dostupný je v pásmu 1850 až 5500 otáček.

Tento konkrétní kus s dvouspojkovou automatickou převodovkou má ale o trochu vyšší výkon, než kolik udává výrobce; kolegové ze stránek Autorevue zjistili, že šedé M3 na motorové brzdě „ukázalo” 462 koní (+ 31 k) a točivý moment dokonce překročil hranici 600 newtonmetrů (konkrétně - 602, o 52 Nm více, než kolik je minimum udávané výrobcem).

Stejně jako u dříve testované M6 automobil přestal zrychlovat v tachometrových 267 km/h (a stačila mu na to pouhá půlminuta). To odpovídá omezovači nastavenému na rychlost o pár km/h vyšší než výrobcem udávaných 250 km/h. Mimochodem nedávno zkoušený model 550i skončil s akcelerací přesně při 260 km/h.

Na druhém videu si můžete poslechnout, jak zní motor zvenčí.

BMW M3 zvuk výfuky

Video: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků