Hlavní obsah
Ferrari F40 Foto: Ferrari

Hořící Ferrari F40 se snažil uhasit zahradní hadicí

Požáry se nevyhýbají ani klasickým supersportům. V úterý shořelo přímo v centru Monte Carla vzácné Ferrari F40. Nikomu se nic nestalo, a i když se muž zachycený na videu se zahradním náčiním snažil, škody na vozidle mohou být totální.

Ferrari F40 Foto: Ferrari
Hořící Ferrari F40 se snažil uhasit zahradní hadicí

Auta někdy sama vzplanou a u supersportů, které své komponenty ženou na hranici schopností, jsou náročné na údržbu a městský provoz jim úplně nesvědčí, se tak děje ještě častěji. Nedávný požár upraveného lamborghini od firmy Mansory v tunelu Blanka je jen dalším z podobných případů.

Ferrari F40, které zaplnilo sociální sítě, už nejspíš nic nepomůže. Plameny začaly šlehat v centru Monte Carla a do příjezdu hasičů byla většina vozu zcela pohlcená. Podle záznamů se původ požáru dá vystopovat u motorového prostoru za posádkou.

Marný, ale až srdcový boj s plameny svedl muž se zahradní hadicí, kropící vůz z balkonu.

Ferrari F40 je první z řady vrcholných supersportů z Maranella. Italská automobilka jej vyráběla v letech 1987 až 1992 ku příležitosti 40. narozenin značky. Bylo vyrobeno pouhých 1311 kusů. Třílitrový osmiválec se dvěma turbodmychadly má deklarovaný výkon 478 koní. Dnešní cena u zachovalého kusu se pohybuje nad hranicí 25 milionů korun.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Ferrari na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků