Hlavní obsah
Tvarem je to takové mohutnější kombi - Volkswagen ID. Space Vizzion Foto: Volkswagen

GTI či GTD už nestačí. Volkswagen pro silné elektromobily použije novou zkratku

Německá automobilka Volkswagen bude pro své nejsilnější elektrické modely používat označení GTX. Zdroje blízké vedení to uvedly britským médiím v čele s magazínem Autocar.

Tvarem je to takové mohutnější kombi - Volkswagen ID. Space Vizzion Foto: Volkswagen
GTI či GTD už nestačí. Volkswagen pro silné elektromobily použije novou zkratku

Nový název si už Volkswagen zaregistroval a měl by ho používat pro nejsilnější verze svých modelů ID, tedy elektrických aut. Je pravděpodobné, že první vůz s tímto označením bude ID 5 či produkční kupé Crozz.

Název GTX navazuje na tradiční názvosloví automobilky, kdy Němci používají zkratky pro nejsilnější auta jako GTI u benzinových modelů, GTD v případě naftového pohonu a GTE v momentě, kdy se jedná o vrcholný vůz s plug-in hybridním pohonem.

Volkswagen v tuto chvíli neoznámil, kdy přesně první model s přízviskem GTX vypustí na svět, ale pokud bychom mohli tipovat, bude to nejspíše na začátku roku 2021. Přibližně v tuto dobu by se totiž měl světu ukázat právě vyvíjený model ID 5.

Označením GTX Volkswagen nabídne svým zákazníkům podobné vlastnosti vozu, jako tomu je třeba u modelů GTI, GTD či GTE. Vylepšení jízdních vlastností, nové komponenty v interiéru i exteriéru, dynamičtější vzhled, a především to nejdůležitější - rychlost.

Ono tajemné X má ve zkratce evokovat fakt, že automobily s tímto označením mají pohon na všechna čtyři kola, což samo o sobě na chystané novinky od Volkswagenu mnohé prozrazuje.

V současnosti je nejsilnějším elektrickým modelem automobilky vůz ID 3 s výkonem 201 koňských sil. V případě GTX označení by to přitom mohlo být ještě mnohem více.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků