Hlavní obsah

Elektrická Tesla Model X utáhla obří Boeing 787-9 Dreamliner

Tahání obřích letadel běžným osobním automobilem je vždy velice efektní podívaná, která křičí - podívej se, jak jsem silný. Boeing 787-9 Dreamliner je 63 metrů dlouhé letadlo a prázdé váží 126 tun. Tedy nic, co by se dalo označit slovem malé nebo lehké.

Elektrická Tesla Model X utáhla obří Boeing 787-9 Dreamliner

V Austrálii vzali Teslu Model X, elektrický model s pohonem na všechna čtyři kola, která má ve verzi 100D parametry 386 kW a 518 Nm. Což není málo a na popojíždění s Dreamlinerem na suché rovné letištní ploše to stačilo. Ostatně podívejte se sami, videa tohoto typu jsou vždy divácky velice efektní.

Model X už pomáhal i tahat na zasněžené silnici zapadlý kamión. Video vzniklo víceméně náhodou a vyproštění snadné nebylo, nakonec se ale řidiči povedlo. [celá zpráva]

A aby to nebylo jenom o Tesle: Volkswagen s mírně upraveným modelem Touareg V10 dokázal v roce 2006 utáhnout Boeing 747-200,  Porsche Cayenne loni odtáhlo Airbus A380. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků