Hlavní obsah
Škoda Citigoe iV je prvním sériovým elektromobilem značky. Foto: Škoda Auto

Elektrická Škoda Citigo je do konce roku vyprodaná, produkci brzdí dodávky baterií

Bratislavská automobilka produkující první stoprocentní elektromobil od Škody by mohla produkovat více vozů Citigoe iV. Škoda registruje i trvalý zájem o tento elektrický minivůz, ovšem brzdou je nedostatek baterií. Trvá napříč automobilovým průmyslem.

Škoda Citigoe iV je prvním sériovým elektromobilem značky. Foto: Škoda Auto
Elektrická Škoda Citigo je do konce roku vyprodaná, produkci brzdí dodávky baterií

„Výrobu elektrického modelu Citigo omezuje nedostatek trakčních baterií,“ přiznává Luboš Vlček, ředitel českého zastoupení Škody Auto. Pro letošní rok je tak kvóta dvou tisíc kusů vyprodána.

Auta objednaná v letošním roce se tak budou vyrábět i v roce příštím. Kvůli nedostatku baterií se Citigoe iV krom České republiky nabízí jen na dalších třech trzích.

Škoda Superb iV a Škoda Citigoe iV

Foto: Škoda Auto

Škoda by svůj první sériové vyráběný elektromobil ráda prodávala ve vyšších počtech i vzhledem k tomu, že má důležitý podíl na plnění flotilových emisních limitů. Stejně jako plug-in hybridní Superb iV, který tvoří 16 procent prodejů, což je podle Vlčka lehce nad očekáváním.

V oblasti alternativních pohonů letos tuto dvojici doplní také tři vozy na CNG - Scala, Kamiq a Octavia. Třetí jmenovaný model pak nabídne rovněž plug-in hybridní ústrojí.

Vlček rovněž odmítl spekulace, že by uvolněné kapacity mohly být doplněny výrobou modelu Citigo na CNG či benzín. Obě již v nabídce nefigurují, a tak to zůstane i nadále.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda Citigo na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků