Hlavní obsah
Dvanáctiválec v současném Mercedesu třídy S (Ilustrační foto) Foto: Mercedes-Benz

Dvanáctiválec žije dál. Mercedes ho potvrdil pro novou třídu S

Nařízení ohledně emisí škodlivin a CO2 kosí velké motory, neboť je pro ně obtížné běžet s malou spotřebou v laboratorních testech. Mercedes si ale uchová dvanáctiválec, jak potvrdil ředitel koncernu Daimler.

Dvanáctiválec v současném Mercedesu třídy S (Ilustrační foto) Foto: Mercedes-Benz
Dvanáctiválec žije dál. Mercedes ho potvrdil pro novou třídu S

Když se představil Mercedes-Maybach GLS 600, podle číselného označení leckdo čekal dvanáctiválec. Číslo 600 totiž u třídy S vždy označovalo dvanáctiválec, ale Maybach GLS má V8 s elektrickou dopomocí. Podle Oly Källeniuse, šéfa koncernu Daimler, však dvanáctiválec není po smrti.

Bude ho mít nová třída S, která přijde v roce 2021 a už nyní jezdí po Praze, samozřejmě maskovaná. Källenius to řekl webu GTspirit na autosalonu v Kantonu v Číně. Přesné detaily motoru zatím nejsou známy, ale obecně se předpokládá, že to bude přepracovaný šestilitr M277 se dvěma turbodmychadly, známý ze současné třídy S.

Maskovaný prototyp nového Mercedesu třídy S v Praze

Foto: Novinky

Maybach GLS ho ale nedostane. Je nicméně možné, že bude mít šestiválec, neboť Mercedes-Maybach S 400 je nejprodávanějším Maybachem, a to přestože je nabízen jen v Číně. V8 byla pro tento model nejlepší volba pro představení, uvedl dále Källenius.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mercedes na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků