Hlavní obsah
Maskovaný prototyp nového Mercedesu třídy S v Praze Foto: Novinky

Po Praze jezdí maskovaný Mercedes třídy S v nové generaci

Premiéra nové generace vlajkové lodi Mercedesu se očekává v první polovině příštího roku. Už tradičně ale můžeme po Praze vidět maskované testovací prototypy. I přes kamufláž o chystané novince leccos napoví.

Maskovaný prototyp nového Mercedesu třídy S v Praze Foto: Novinky
Po Praze jezdí maskovaný Mercedes třídy S v nové generaci

O novém vydání Mercedesu třídy S se zatím mluví jako o generaci s kódovým označením W223. Podle zákulisních informací se premiéra odehraje v první polovině roku 2020, v Praze ale nemusíte mít tak velké štěstí, abyste jeden model potkali.

Už tradičně v posledních letech především plzeňská společnost MBtech Bohemia provádí pro stuttgartskou automobilku testy vývojových prototypů. Není divu, Praha se svými výmoly, kostkami či tramvajovými kolejemi dokáže podvozek auta pořádně prověřit.

I ten se vzduchovými měchy nové třídy S. Ta má na první pohled konzervativní tvary, přesně jak se dá očekávat i u sériové verze.

Prototyp poodhaluje pár daností. Například je vidět obří maska chladiče nebo světlomety, které svítí v podstatě po celé své ploše, což možná ukazuje na pokročilejší stupeň vývoje LED.

Maskovaný prototyp nového Mercedesu třídy S v Praze

Foto: Novinky

Zaujmou také kliky dveří, které jsou nápadně schované. Už dřívější úniky maskovaných „S-klasse” ukazují, že nová generace zřejmě dostane elektricky vyjížděcí kliky ze dveří pro efekt i aerodynamiku, podobně jako třeba nedávno testovaný crossover DS 3 Crossback.

Obecně se o chystané novince mluví také v souvislosti s pokročilejším semi-autonomním řízením, které by mohlo dosáhnout stupně 4, ve kterém umí řešit i složitější jízdní situace. Očekává se také masivní elektrifikace napříč motorovou paletou.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mercedes na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků