Hlavní obsah
Nová Kia Sorento - nákres Foto: Kia

Do Ženevy přijede nové Sorento. Kia ukazuje oficiální nákresy

Po pěti letech se SUV Kia Sorento dočká modernizace. Jihokorejská automobilka vůz představí na autosalonu ve švýcarské Ženevě. Auto se už předčasně uvedlo na oficiálních nákresech.

Nová Kia Sorento - nákres Foto: Kia
Do Ženevy přijede nové Sorento. Kia ukazuje oficiální nákresy

Fakt, že se blíží nové Sorento, odhalily už během minulého týdne uniklé špionážní snímky přední masky SUV od Kie, o kterých se okamžitě začalo tvrdit, že patří právě další generaci oblíbeného SUV. To nyní potvrdil i samotný výrobce.

Kia své nové Sorento představí na autosalonu v Ženevě, kde sice bude chybět řada tradičních vystavovatelů, ale i tak zde bude dost k vidění. Návštěvníci budou poprvé moci spatřit jihokorejské SUV už 3. března.

Kia Sorento se poprvé představí na autosalonu v Ženevě 3. března 2020.

Foto: Kia

Kia si pro jeden z nejprodávanějších modelů připravila i nový designový styl, kde však tradičně podle skic i uniklých snímků dominuje široká maska chladiče, takzvaný „tygří nos“, která plynně navazuje na obří světlomety.

Zaujme boční ploutev v okenní linii. Podle automobilky vynikne nové Sorento i ve vnitřní prostornosti.

Chystané SUV bude stát na platformě, která umožňuje inženýrům počítat s veškerou možnou technikou, a proto Kia slibuje, že Sorento bude mít jak klasické spalovací motory, tak i mild hybridní a plug-in hybridní agregáty.

Samozřejmostí budou nejmodernější elektronické systémy a vyspělý infotainment.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Kia na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků