Hlavní obsah
Dacia Duster Foto: Petr Horník, Právo

Dacia nebude stavět větší SUV

Spekulovalo se o tom, že značka Dacia připravuje velké SUV, které bude konkurovat třeba Škodě Kodiaq. Jenže šéf britského zastoupení Louise O’Sullivan to odmítnul. Takové auto by prý bylo na Dacii příliš drahé.

Dacia Duster Foto: Petr Horník, Právo
Dacia nebude stavět větší SUV

Dacia v Evropě neskutečně prorazila. Z krachující automobilky se stalo ohromné překvapení a značka prodává víc vozidel v Evropě než třeba Seat. Jenže Dacia si nese i své vlastní znamení – je to levná značka a tak to má zůstat.

Zákazníci mají rádi značku hlavně pro její levná auta. Za málo peněz dostanou vůz, který je dopraví z místa A do místa B stejně dobře, jako mnohem dražší konkurenti. Jenže nový velký vůz by takový nebyl. Louise O’Sullivan v rozhovoru pro britský Autocar přímo řekl, že vůz by byl „příliš drahý na filozofii značky“.

Renault Koleos Energy dCi 175 X-Tronic 4x4 Initiale Paris - test

Foto: Marek Bednář, Novinky

Samozřejmě že v porovnání třeba se Škodou Kodiaq nebo Hyundiem SantaFe by byl vůz mnohem levnější, ale stále by byl příliš drahý na tu klientelu, která dnes vozy s Rumunska kupuje. A hlavně – velký vůz by byl příliš velká konkurence pro auta koncernu Renault-Nissan, jako je Koleos nebo X-Trail.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků