Hlavní obsah
 

Citroën půjčil Berlingo závodní posádce, létající Finové dostáli své přezdívce

Závodní rallye auto si asi všichni představujeme jinak než plechovou dodávku Citroën Berlingo. Jenže britské zastoupení jedno takové auto vzalo a postavilo ho na zkušební trať pro rallye. Za volant posadili jednoho z létajících Finů, tedy finských rallyových závodníků, kteří se tradičně nebojí „za to vzít”.

 
Citroën půjčil Berlingo závodní posádce, létající Finové dostáli své přezdívce

Berlingo prostě není žádný závoďák. Tohle auto může jet na rallye leda tak jako doprovodný vůz servisu. Samozřejmě že platí známé pravidlo, že nejlepší terénní auto je to služební. Jenže ve Velké Británii do auta posadili trochu zvláštní zaměstnance.

Jedním byl Esapekka Lappi, závodní řidič WRC, a na sedadle spolujezdce seděl Janne Ferm jeho navigátor. Takže když za to na testovacím polygonu WRC vezmou tihle dva, pak se můžou dít věci. Obzvlášť když je auto o tři centimetry zvýšené, má pod motorem ochranný plech a pořádné zimní pneumatiky.

Tohle Berlingo si i skočilo

Foto: Citroën

Samozřejmě že s tak vysokým autem, podvozkem a slabým motorem nejde dělat zázraky, ale přece jen s ním profesionál dokáže ledacos. Dokonce i skočit. Každopádně je to levnější auto na vyřádění než to profesionální nebo třeba Ford F-150 Raptor, který je na skákání dokonce technicky připraven.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Citroën na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Citroën Berlingo na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků