Hlavní obsah
Brilliance Zhonghua H530 Foto: Brilliance Auto

Čínský Zhonghua H530 kopíruje BMW řady 5 i Škodu Superb

Na autosalonu v Pekingu se ukázal i nový model Zhonghua H530 od čínské automobilky Brilliance Auto. Jak bývá u čínských automobilek obvyklé, vnější design se inspiroval u evropského modelu, v tomto případě světlomety a boční profil nápadně připomínají BMW řady 5, maska chladiče je zase velmi podobná Škodě Superb.

Brilliance Zhonghua H530 Foto: Brilliance Auto
Čínský Zhonghua H530 kopíruje BMW řady 5 i Škodu Superb

Čínská automobilka tvrdí, že s designem nového modelu Zhonghua H530 pomáhalo legendární italské studio Pininfarina. Není to pravda, protože design auta měl částečně na starost Dimitri Vicedomini, který u Pininfariny devět let pracoval. Italská značka ale s designem nového auta nemá nic společného.

Auto jasně odkazuje na současné modely od BMW (zejména řady 5), je to vidět na profilu auta nebo předních světlometech. Není bez zajímavosti, že Brilliance Auto je v Číně oficiálním partnerem BMW, mají zde už dvě továrny. Na novém čínském modelu je patrná i mladoboleslavská stopa - maska chladiče je svým tvarem i uspořádáním lamel velmi podobná Škodě Superb.

Brilliance Zhonghua H530

Foto: Brilliance Auto

Nový model měří na délku 4708 mm, rozvor náprav činí 2700 mm. V nabídce jsou dva zážehové motory a dvě pětistupňové převodovky (samočinná a manuální). Slabší motor dodává Mitsubishi, jde o šestnáctistovku s výkonem 87 kW (118 k) a 151 Nm. Druhý motor má nižší zdvihový objem, ale je přeplňovaný. Výkon činí 100 kW (136 k) a 200 Nm. Tento model se do Evropy nedováží, na domácím trhu stojí od 92 800 jüanů, což je zhruba 280 tisíc korun.

Brilliance Zhonghua H530

Foto: Brilliance Auto

BMW 530d xDrive GT

Foto: Martin Žemlička, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků