Hlavní obsah

Chevrolet Camaro bude snad i jako kabriolet

V Kanadě nyní vyvíjený a později i vyráběný sportovní vůz Chevrolet Camaro pravděpodobně dostane i verzi bez střechy, Zatím není jasné, jestli se firma rozhodne pro elektricky stahovatelnou plátěnou nebo pevnou střechu.

Chevrolet Camaro bude snad i jako kabriolet

Nové Camaro, které přijde do výroby ve druhé polovině roku 2008 a první kusy se objeví v USA začátkem roku 2009, bude vyráběno v kanadské továrně Oshawa ve státě Ontario. Ostatně výroba v Kanadě je historicky doložená - předchozí generace totiž sjížděla z pásu v továrně Sainte- Theacuteregravese ve státě Quebec.

Nové Camaro by mělo ale v roce 2010 přijít i jako kabriolet. Není zatím rozhodnuto, zda získá pevnou skládací střechu nebo klasickou plátěnou. Pro první variantu mluví její modernost a poptávka na trhu, nevýhoda je však v nezkušenosti amerických firem s konstrukcí a výrobou. Většina dnešních kupé-kabrioletů pochází z Evropy, kde je vytváří specializované firmy jako Karmann, Pininfarina či Valmet. Proti plátěné střeše je zase argument ten, že konkurenční Ford sice má na mustangu tento typ, ale připravuje i její "plechovou" verzi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků