Hlavní obsah
Koncept elektrického Cadillacu z detroitského autosalonu 2019 Foto: Cadillac

Cadillac chystá elektromobilní ofenzivu, první výstřel přijde již brzy

První elektromobil Cadillacu, jak jinak než crossover, se odhalí v dubnu. Do roku 2023 bude následovat dalších devatenáct elektrických aut. Značka hovoří o elektromobilitě jako o své budoucnosti. Konvenční vozy značky mají pravděpodobně své dny sečteny.

Koncept elektrického Cadillacu z detroitského autosalonu 2019 Foto: Cadillac
Cadillac chystá elektromobilní ofenzivu, první výstřel přijde již brzy

Cadillac žije ve dvou světech - spalovací přítomnosti a elektrické budoucnosti, alespoň podle slov prezidenta značky Steva Carlisla. Podle webu Automotive News to řekl vybraným prodejcům na konferenci, konané v tomto týdnu.

Předzvěstí onoho prvního elektromobilu byl koncept, odhalený na autosalonu v Detroitu v lednu 2019. Jeho produkční podoba by se měla odhalit v dubnu; kde, nebylo specifikováno, ale v tom měsíci se koná velký autosalon v New Yorku.

Konkrétní jméno zatím podle dostupných informací novinka nemá. Nejsou známy ani technické parametry jako výkon, kapacita baterií či dojezd na jedno nabití. Přesto bude vůz pro Cadillac důležitý - bude prvním z dvacítky elektrických aut, která značka hodlá představit do roku 2023.

Na oné konferenci vznikl „výbor pro elektromobilní budoucnost”, do kterého patří tři prodejci a tři členové vedení značky Cadillac. „Chceme začít pracovat s budoucností Cadillacu i budoucností našich dealerů, která je elektrická,” uvedl David Butler, předseda Rady prodejců Cadillacu.

„Vstupujeme do této dekády jako značka aut se spalovacími motory. Chceme z ní vyjít jako značka bateriových elektromobilů,” naznačil Steve Carlisle, že Cadillacy se spalovacími motory můžou za pár let být jen sladkou vzpomínkou.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Cadillac na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků